TURCOSA Kullanım Koşulları

Sunulan bu hizmet tanımı, müşteriye sunulan TURCOSA® markalı bulut tabanlı hizmetleri açıklamaktadır.

Bu genel şartları içeren bir sipariş belgesi ile sipariş vererek (“sipariş belgesi”) hüküm ve koşulları ile bu genel şartlara uygun hareket edeceğinizi, bunların sizin için bağlayıcı olacağını kabul etmektesiniz. Bu siparişi bir şirket ya da başka bir tüzel kişi adına veriyorsanız, bu sipariş belgesinin hüküm ve koşullarını söz konusu tüzel kişi için bağlayıcı kılma yetkisine sahip olduğunuzu beyan etmektesiniz. Bu durumda bu genel şartlarda geçen "siz" ve “sizin” ifadeleri, söz konusu tüzel kişi anlamına gelmektedir. Böyle bir yetkiniz yoksa ya da bu tüzel kişi veya siz, sipariş belgesinin hüküm ve koşullarını kabul etmiyorsanız, sipariş veremez ya da bu ürünleri veya hizmet tekliflerini kullanamazsınız.

İletişim Bilgileri

Adres: Melikgazi Mahallesi, Yeni Mahalle Aşık Veysel Bulvarı No: 67-B Erciyes Teknopark Tekno 5 Binası 2. Kat, No: 80, Kayseri 38039

Veri Sorumlusu: Turcosa Analitik

Mersis No: 0869046048200018

Ticaret Sicil No: 43591

Web Sitesi: www.turcosa@com.tr

Müşteri servisi:

E-posta: info@turcosa.com.tr

KEP yoluyla yapmak istediğiniz başvurularınızı turcosa@hs01.kep.tr

Telefon No: 0 352 503 09 02

Tanımlar

Sağlayıcı: TURCOSA ANALİTİK ÇÖZÜMLEMELER LTD. ŞTİ. Yeni Mahalle Aşık Veysel Bulvarı No: 67-B Tekno 5 Binası 2. Kat, No: 80, Kayseri 38039 yer alan bir Erciyes teknopark firmasıdır.

Müşteri: Müşteri ya da kullanıcı, bu sözleşmeyi imzalayan taraf ile onun yetkili kullanıcılarını ve bulut hizmetinin alıcılarını ifade eder. Bu siteye ulaşan herhangi bir taraf (bu bir kişi de olabilir bir kurum da olabilir).

turcosa.com.tr’ye hoş geldiniz.

Bu bir sözleşmedir. Turcosa Analitik hizmetlerini almadan önce lütfen bu sözleşme ve şartlarını dikkatlice okuyup anlayınız, sözleşmedeki koşulları kabul etmiyorsanız Turcosa Analitik uygulamalarını ve hizmetlerini kullanamazsınız.

Turcosa Analitik ve turcosa.com.tr’yi ziyaret ettiğinizde veya burada hizmet aldığınızda mobil (Android, İOS), Windows, İOS ve Linux platformlarındaki Turcosa Analitik uygulamalarını kullandığınızda veya yukarıdakilerle bağlantılı olarak Turcosa Analitik tarafından sunulan hizmetleri kullandığınızda (toplu olarak "Turcosa Analitik Hizmetleri") size bulut depolama ve istatistiksel analiz hizmetleri sunmaktadır. Turcosa Analitik’in Koşul ve Şartlarını, Turcosa Analitik Hizmetleri aracılığıyla kişisel verilerinizi nasıl topladığımızı ve işlediğimizi anlamak için lütfen aşağıdaki metni okuyunuz.

Turcosa Analitik Hizmetlerini Almak İçin Koşul Ve Şartlar:

Hizmetler

1. Hesabım: Üye olma ve sonlandırma

Belirli Turcosa Analitik Hizmetlerini kullanmak için kendi Turcosa Analitik hesabınıza ihtiyacınız olacaktır ve hesaba giriş yapmış olmanız ve hesabınıza tanımlanmış geçerli bir ödeme yönteminizin olması gerekebilir. Seçili ödeme yönteminiz aracılığıyla ödeme yapılmasında sorun yaşanırsa, hesabınıza tanımlanmış diğer geçerli ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Hesabım sayfası kullanıcının web sitesinde yer alan çeşitli uygulamalardan ve hizmetlerden yararlanabilmesi için hesabım sayfasından kullanıcı tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile erişilebilen üyeye özel sayfayı ifade eder. Turcosa Analitik bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt sırasında bazı kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir. Üye adı ve şifre, üyeye Turcosa Analitik tarafından verilir veya üye tarafından oluşturulur. Üye, kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğunu kabul eder ve temin ettiği bilgilerde herhangi bir değişiklik olursa Turcosa Analitik’e bilgilendirmekten sorumlu olur. Herhangi bir Turcosa Analitik Hizmetini kullanıyorsanız, hesabınızın ve şifrenizin gizliliğini korumaktan ve bilgisayarınıza ve mobil cihazlarınıza erişimi kısıtlamaktan sorumlu olacaksınız ve uygulanan kanunların izin verdiği ölçüde hesabınız ve şifreniz altında gerçekleşen tüm faaliyetler için sorumluluğu kabul ediyor olacaksınız. Üye, şifresinin başkası tarafından yetkisiz şekilde kullanıldığına veya kullanılabileceğine kanaat getirdiğinde Turcosa Analitik’e haber vermekle yükümlüdür. Bilgilerinize, turcosa.com.tr’den erişebilirsiniz. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde Turcosa Analitik ya da 3. şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren üye sorumludur. Üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu üyeye aittir. Üyeler, siteye iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğunu kabul ve garanti etmiş sayılır. Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak Turcosa Analitik bir sorumluluk kabul etmez.

Hizmet vermeyi reddetme veya hesapları sona erdirme hakkını saklı tutmaktayız. Uygulanan kanunları, geçerli sözleşme hükümlerini, kılavuz ilkelerimizi veya politikalarımızı ihlal etmeniz halinde, Turcosa Analitik hizmet vermeyi durdurur.

Turcosa Analitik’in uygulamasına üye olmak için aylık (30 gün) ve katları olmak üzere taahhüt yapmak zorundasınız. Siz seçilen hizmete ilişkin vade taahhüdünün sona ermesinden önce bir hizmet kullanımını sona erdirirseniz, seçilen vade taahhüdü uyarınca söz konusu hizmet için kalan tüm ve tahakkuk eden masraflar için Turcosa Analitik’e karşı sorumlu olacaksınız. Hizmetler, siparişinizde belirtildiği şekilde minimum bir (1) ay ve katları süresince taahhüt için kullanılabilir. Mevcut dönemin sona ermesinden önce iptal etmediğiniz sürece, servisler taahhüt süresi kadar otomatik olarak yenilenir. Otomatik yenileme işlemi hizmet için taahhüt edilen sürenin bitiminden itibaren takip eden en fazla üç (3) ay için yenilenir. Takip eden üç (3) ay sonunda yeni bir üyelik paketi tanımlanmaması durumunda müşteriye sunulan hizmetler geçici süre ile dondurulur. Hizmet alan kişi aksi belirtilmediği taktirde Turcosa Analitik tarafından bu üç (3) ay süre ile sunulan otomatik hizmet yenileme uygulamasını kabul etmiş sayılır.

2. Ödemeler

Kayıt işleminde belirtildiği gibi sitede görünen Hizmetler için ücret ödemeyi kabul edersiniz. Abonelik süresinin uzatılması ya da bir hizmet yükseltmesinin sağlanması için, taraflarca yazılı olarak aksi kabul edilmedikçe, o tarihte geçerli olan fiyat geçerli olacaktır. Turcosa Analitik, kendi takdirine bağlı olarak, hizmet için ödediği ücretleri değiştirebilir. Ücretlendirmelerdeki artış veya azalış, kullanıcının bir sonraki abonelik döneminin başında yürürlüğe girecektir. Turcosa Analitik, siteyi güncelleyerek veya elektronik posta veya normal posta ile bildirim göndererek bu tür değişiklikleri size bildirecektir. Elektronik posta veya normal posta yolu ile ulaşmayan bildirimlerden Turcosa Analitik sorumlu tutulamaz. Müşteri, hizmet bedellerinde ve sözleşme koşullarında meydana gelen değişiklikleri site üzerinden takip etmek ile yükümlüdür.

3. Hizmetler, Servis ve Sistem kontrolü

Turcosa Analitik istatistiksel yazılımın işleyişi, bakımı, tedariki ve yönetimi konusunda tek başına kontrolü elinde bulundurmaktadır ve bunu sürdürecektir.

Turcosa Analitik, hizmetlerle ilgili olarak günlük iletişim, danışmanlık ve karar alma için bir servis yöneticisi bulundurur. Her servis yöneticisi, günlük izinlerin ve onayların tümünü sağlamaktan sorumludur. Hizmet yöneticisinin, bu kapasitede gerçekleştirmesi için gerekli kurumsal yetki, beceri, deneyim ve diğer niteliklere sahip olmasını sağlayacaktır.

Turcosa Analitik, müşterinin sözleşmesi süresince ürünün iyileştirilmesinde yapacağı tüm güncellemeleri müşteriye ücretsiz sunacaktır.

Müşteri, Hizmet Şartlarına uygun olarak, TURCOSA'ya erişirken kullanılabilirlik sorunlarıyla karşılaşması durumunda Turcosa Analitik müşteri desteği vermeyi kabul eder. Bu destek, herhangi bir istatistiksel analizin uygulanması ile ilgili herhangi bir istişareyi içermeyecektir.

TURCOSA’nın, internet üzerinden veri aktarılmasını kontrol etmediğini ve hizmetlerin bu tür işletim olanaklarının kullanımına yönelik sınırlamalar, gecikmeler ve diğer sorunlara tabi olabileceğini kabul etmektesiniz. TURCOSA, bu tür sorunlar sonucunda ortaya çıkan herhangi bir gecikmeden, teslimat hatasından veya diğer zararlardan sorumlu değildir. Turcosa Analitik, içeriğinizden, uygulamalarınızdan veya üçüncü şahıs içeriğinden kaynaklanan hizmetlerin performansı, çalıştırılması veya güvenliğiyle ilgili herhangi bir sorundan sorumlu değildir. Turcosa Analitik, üçüncü şahıs içeriğinin güvenilirliği, doğruluğu, düzgünlüğü veya yararlılığı ile ilgili herhangi bir beyan veya garantide bulunmamaktadır. Üçüncü şahıs içeriğinden kaynaklanan veya bu içerikle ilgisi olan herhangi bir sorumluluğu kabul etmemektedir.

Yükümlülük Sınırlamaları

Müşteri ve yetkili kullanıcının şartlara ve koşullara uygun olarak turcosa.com.tr’ye erişim sağlaması için Turcosa Analitik makul çabayı gösterecektir aşağıdaki belirtilen durumlar hariç olmak üzere:

3-a: Planlanmış bakım onarım süreci;

3-b: Mücbir sebepler nedeniyle hizmet kesintisi veya bozulma;

(MÜCBİR SEBEP: Taraflardan hiçbiri, aşağıda belirtilen nedenlerle yükümlülüklerinin yerine getirilmemesinden veya yerine getirilmesinde oluşacak gecikmelerden sorumlu olmayacaktır: savaş, düşmanlık veya sabotaj durumu; Doğal afet, salgın hastalık, yükümlü tarafın neden olmadığı elektrik, internet veya telekomünikasyon kesintisi hükümet veya kamu otoritesi tarafından alınan herhangi bir eylemin yürürlüğe girmesi veya eylemin gerçekleştirilmesi dahil olmak üzere, hukuki huzursuzluk, ambargo veya ablukalar, ihracat ya da ithalat kısıtlaması, kota ya da diğer kısıtlama ya da yasaklama ya da tam ya da kısmi kapatma, ya da yeterli güç veya telekomünikasyon veya ulaştırma ulusal ya da bölgesel sıkıntı olduğunda devlet kısıtlamaları (herhangi bir ihracatın, ithalatın veya diğer lisansın reddedilmesi veya iptal edilmesi dahil) veya yükümlü tarafın makul kontrolü dışındaki diğer olaylar. Her iki taraf da bir mücbir sebep olayının etkisini en aza indirmek için elinden gelen çabayı gösterecektir. Bu tür bir olay, 30 günden fazla sürerse taraflardan herhangi biri yazılı bir bildirim göndermek suretiyle ifa edilmeyen hizmetleri ve etkilenmiş siparişleri iptal edebilir. Bu bölüm, taraflardan herhangi birinin normal felaketten kurtarma prosedürlerini uygulamak için atması gereken makul ölçülerdeki adımları veya hizmetleri yerine getirmeniz gereken ödeme yükümlülüğünü de ortadan kaldırmamaktadır.)

3-c: Tedarikçinin, Müşterinin veya herhangi bir Yetkili Kullanıcının Barındırılan Hizmetlerin kötüye kullanılması.

3-d: Müşterinin veya Yetkili Kullanıcıların Barındırılan Hizmetlere erişiminin veya kullanımının askıya alınması veya feshedilmesi.

Turcosa Analitik’in takdirine bağlı olarak, müşteri veya herhangi bir yetkili kullanıcı herhangi bir hizmet şartını sağlamadığında, hizmetleri verilen haklar kapsamında kullanmadı ise, hizmet şartları kapsamında yetkilendirilmemiş bir amaç için veya şartnamenin herhangi bir yönergesine veya şartına uymayan herhangi bir şekilde, müşteri veya herhangi bir yetkili kullanıcı hizmetlerin herhangi biriyle ilişkili veya bunlarla bağlantılı hileli, yanıltıcı veya hukuka aykırı faaliyetlere katılmış ya da olasılığı var ise, bu bölüm hizmet sağlayıcının yasal olarak haklarını veya hukuk yollarını sınırlamaz.

4. Elektronik ve Ticari İletişimler

Herhangi bir Turcosa Analitik hizmeti kullandığınızda veya masaüstünüzden veya mobil cihazınızdan bize e-postalar, SMS'ler veya diğer iletişimler gönderdiğinizde bizimle elektronik olarak iletişim kurmuş olursunuz. Sizinle örneğin e-posta, SMS, uygulama içi anlık iletişimler gibi çeşitli şekillerde veya internet sayfasında e-posta mesajları göndererek veya yayınlayarak diğer Turcosa Analitik Hizmetleri aracılığıyla elektronik olarak iletişim kuracağız. Sözleşmesel amaçlı olarak size elektronik olarak temin ettiğimiz tüm sözleşmelerin, bildirimlerin, açıklamaların ve diğer iletişimlerin, uygulanan kanunlar farklı bir iletişim şeklini öngörmediği sürece, söz konusu iletişimlerin yazılı olmasına ilişkin her türlü yasal gerekliliğe uygunluk gösterdiğini kabul etmektesiniz.

Ticari İletişim: Üye veya kullanıcılar; Turcosa Analitik veya Turcosa Analitik’in sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen web sitelerinden, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderilebileceğini, ticari nitelikte olsun ya da olmasın her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğini beyan ve kabul etmiştir. Üye, dilediği zaman vermiş olduğu bu izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkına sahiptir. Ret talepleri Turcosa Analitik tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınır. Ret yolları, göndericinin Turcosa Analitik’in olduğu iletilerde gösterilir.

5. TURCOSA Yazılımının Kullanımı

Turcosa Analitik'in ticari markaları ve ticari takdim şekilleri, Turcosa Analitik'in olmayan herhangi bir ürün veya hizmetle bağlantılı olarak müşteriler arasında iltibas yaratması muhtemel Turcosa Analitik'i lekeleyen veya kötüleyen bir şekilde kullanılamaz. Herhangi bir Turcosa Analitik Hizmeti'nde görünen ancak Turcosa Analitik'e ait olmayan diğer tüm ticari markalar, Turcosa Analitik ile bağlantılı veya ilişkili olabilecek veya olmayabilecek, Turcosa Analitik tarafından destekleniyor olabilecek veya olmayabilecek olan ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

Herhangi bir Turcosa Analitik Hizmeti'nin veya buna herhangi bir erişimin herhangi bir şekilde kesintiye uğramasına, zarar görmesi veya olumsuz yönde etkilenmesine neden olan veya neden olması muhtemel bir şekilde kullanamazsınız. Yasalara aykırı veya zarar verici olan ya da herhangi bir Zararlı Kodu içerme, iletme ya da aktive eden herhangi bir bilgi ya da malzemeyi TURCOSA yazılımına giriş, yükleme, iletme ya da başka şekillerde sunamazsınız.

TURCOSA yazılımını sadece Turcosa Analitik Hizmetleri'ni Turcosa Analitik'in sunduğu şekilde ve Kullanım Koşulları'nın, bu Yazılım Şartları'nın ve her türlü Hizmet Şartı'nın izin verdiği şekilde kullanmanızı sağlamak amacıyla kullanabilirsiniz.

Kullanıcıların, site sayfalarını ya da site içeriğini kullanarak ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklâm, ilan yapma ve benzeri girişimlerde bulunma, ticaret yapma ve TURCOSA üyeliğinin kullanım haklarını devretme hakkı yoktur. Turcosa Analitik, site ve site içeriğini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, siteyi reklam ve promosyonlarla birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan siteyle ilgili olması zorunlu değildir. Turcosa Analitik reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini dilediği şekilde ve zamanda önceden haber vermeksizin değiştirebilir.

Turcosa Analitik, site üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan, zararlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz. Turcosa Analitik, site üzerinden erişilen kaynaklarda yer alan her türlü, görüş, bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmemektedir. Site üzerinden erişilen kaynaklardaki hata ve eksikliklerden, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, gecikme, eksiklik, yanlışlık veya veri yayınının durdurulmasından, erişilen bilgilerin kullanılması sonucunda uğranılabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Turcosa Analitik sorumlu tutulamaz. Ayrıca kullanıcı, TURCOSA yazılımından elde ettiği ürün ya da bilgileri üçüncü şahıslarla paylaştığında paylaşım sonucu oluşan hatalardan ve maddi ve manevi kar ve/veya zararlardan mesul ve sorumlu değildir. Turcosa Analitik önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın söz konusu veri akışını durdurabilir, iptal edebilir, bilgileri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Kullanıcı tarafından Site’ye gönderilen veya ifşa edilen, girilen her türlü bilgi, yazılı metin, görüş, görsel, fotoğraf, link ve benzeri içeriğe (“Kullanıcı İçeriği”) ilişkin işlem ve eylemlerden dolayı sorumluluk (Turcosa Analitik ve üçüncü şahısların uğrayacağı zarar ziyanı tazmin sorumluluğu dâhil) münhasıran kullanıcıya aittir. Turcosa Analitik’in, bu yönde bir yükümlülüğü olmaksızın, kullanıcılar tarafından TURCOSA’ya konulan, gönderilen Kullanıcı İçeriğini, ön elemeye tutma, inceleme, tamamen veya kısmen kapsamdan, yayından kaldırma ya da bu içeriğe erişimi engelleme hakkı saklıdır.

Kullanıcı, ekleyeceği Kullanıcı İçeriği üzerinden kazanç temin etmeyeceğini ve ticari faaliyetlerde bulunmamayı kabul ve taahhüt etmektedir.

Kullanıcılar tarafından TURCOSA’ya gönderilen, iletilen, kullanılan, oluşturulan ya da Site aracılığıyla üçüncü şahıslara iletilen her türlü Kullanıcı İçeriğinin gizlilik niteliğinin ortadan kalktığı ve herhangi bir fikri ve sınaî hakkı/telif/lisans hakkını içermediği kabul edilir. Kullanıcılar gizli ya da üzerinde fikri ve sınaî mülkiyet hakkı olduğu düşünülen herhangi bir içerik oluşturup hesabına eklediğinde bu içeriğin “hukuki bir ayıp” içermediği ve bunları dijital iletim suretiyle yayınlama hakkı olduğu kabul edilir. Aksi halde tüm sorumluluk Kullanıcıya aittir. Kullanıcı TURCOSA hesabında/üyeliğinde siteye yüklediği her türlü bilgiyi üçüncü şahıslarla paylaştığında üçüncü şahıslarla olan olumlu ve olumsuz uyuşmazlıklarından Turcosa Analitik sorumlu değildir.

Turcosa Analitik, Kullanıcının TURCOSA’ya yüklemiş veya herhangi bir yolla paylaşmış olduğu Kullanıcı İçeriğinin özellikle kullanım hakkını üçüncü şahıslarla paylaşmayacağını veya başka web sitelerine yüklemeyeceğini, link veremeyeceğini kabul etmiştir. Turcosa Analitik, Kullanıcı İçeriğini ticarete konu edemez, bunlar üzerinde herhangi bir yolla gelir elde edemez. Kullanıcının TURCOSA bulut sisteminde sakladığı tüm bilgi ve dijital materyali TURCOSA sisteminde tekrar kullanılması için güvenle yedekli olarak depolamayı mümkün olduğu sürece sağlamaya caba gösterecektir. Herhangi bir siber saldırıda bu depolamalara ve sisteme ulaşım imkansız hale gelebileceği olasılığına karşın müşteri ayrıca bu materyallerin yedeğini elinde saklamakla/tutmakla sorumludur.

Tersine Mühendisliğin Yasak Olması: TURCOSA yazılımını kopyalaması, değiştirmesi, tersine mühendislik yapması, kaynak koda geri dönüştürmesi veya tersine çevirmesi veya diğer bir şekilde TURCOSA yazılımına müdahale etmesi veya TURCOSA yazılımından herhangi bir türev/işleme eser oluşturması için teşvik etmemelisiniz. Herhangi bir kişiye bu hususta yardımcı olmamalısınız veya herhangi bir kişiyi bunlar için herhangi bir şekilde yetkilendirmemelisiniz ve bunları bizzat gerçekleştirmemelisiniz.

Bu Yazılım Şartları'ndan, Kullanım Koşulları'ndan veya diğer Hizmet Şartları'ndan herhangi birine uymamanız halinde, Turcosa Analitik tarafından verilen TURCOSA yazılım hizmetlerini kullanmaya ilişkin lisanslar ve haklarınız önceden bildirimde bulunmaksızın kendiliğinden sona erdirilecektir.

6. Turcosa Analitik Yazılım Şartları

6-a Genel. Kişisel kullanımınız için, cihazınıza yüklemeniz gereken bir yazılım (Mobil uygulama gibi) sağlayabiliriz. Uygulamayı sipariş ettikten ve uygun fiyatı ödedikten sonra, kişisel kullanımınız için erişebilirsiniz. Cihazınızın, satın almadan önce, uygulamanın ürün detay sayfalarında yayınladığımız tüm gereksinimler dahil, minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Ücretsiz deneme sürümleri de dahil olmak üzere üçüncü parti uygulamaları indirme, kullanma ve kullanma ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm internet veya diğer bağlantı ücretlerinden siz sorumlusunuz.

6-b Deneme Erişimi. Ücretsiz deneme veya uygulamaların diğer sınırlı sürümlerini sunabiliriz, böylece satın almadan önce uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Bu sürümler sınırlı işlevselliğe sahip olabilir, kullanımları geçici olabilir veya başka sınırlamalar içerebilir. Ancak, söz konusu uygulamalar bulut hizmeti olarak kullanılabilir ve kişisel bilgisayarlara indirilerek kullanılamaz.

6-c Engelleme ve sonlandırma; feragat; değişiklikler. Bu Sözleşme kapsamındaki haklarınız, burada yer alan şart ve koşullara uymamanız halinde herhangi bir ücret ödemeden otomatik olarak feshedilir. Herhangi bir zamanda yazılımın sizin tarafınızdan ihlal kullanımı veya herhangi bir kötü amaçlı kullanım tespit edildiğinde, size haber verilmeksizin, Turcosa Analitik size ait üyeliği özellikle askıya alma veya sona erdirme, tamamen kendi takdirine bağlı olarak sözleşmeyi feshetme veya yazılımı kullanmayı sınırlama hakkına sahiptir. Bizim takdirimize bağlı olarak sözleşme değiştirilebilir, değiştirilen koşullar yazılımda veya turcosa.com.tr'de yayınlayarak herhangi bir değişiklikten sonra TURCOSA yazılımını kullanmaya devam etmeniz için sizin açık onayınıza sunulur.

Bu Hizmet Şartlarından başka herhangi bir yerde belirtilen herhangi bir diğer ifade fesihine ek olarak:

a) Eğer Müşteri Turcosa Analitik’i kullanmaya devam ederken ödemesinde başarısız olursa Turcosa Analitik’in yazılı bildirimi teslim etmesinden on (10) gün sonra aboneliği sonlandırabilir.

b) Eğer müşteri devlet yada özel üniversite yada çoklu kullanıcılı bir kamu yada özel kurum ise yetkisiz kullanıcılar tarafından Turcosa Analitik’e erişim hakkında bir uyuşmazlık ortaya çıkar ise Müşteri Tedarikçi'ye karşı sorumlu olacak ve Tedarikçi'ye tazminat ödemeyi kabul edecektir. Tazminat olarak Yetkilendirenin gerçek zararlarını tespit etme zorluğu göz önüne alındığında Yetkisiz Kullanıcı başına 1000 Türk Lirası tutarındaki bir tutar.

Aboneliğin sona ermesi ya da fesih durumunda:

a) Turcosa Analitik tarafından diğerine verilen tüm haklar, lisanslar, izinler ve yetkilendirmeler derhal sona erecektir.

b) Müşteri, Turcosa Analitik'in ve herhangi bir Hizmet veya TURCOSA yazılımının tüm kullanımını derhal durduracaktır.

c) Turcosa Analitik, Barındırılan Hizmetlere ve Sağlayıcı Malzemelere tüm Müşteri ve Yetkili Kullanıcı erişimini devre dışı bırakabilir ve iadeler, tedarikçinin takdirine bağlı olarak verilir. Kullanım toplam süre altmış (60) dakikadan fazlaysa, geri ödeme yapılmayacaktır.

7. Ziyaret Bilgilerinin Toplanması

Site ziyaret edildiğinde web sunucuları sitenin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, tarayıcı tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve web sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte, denetlenmekte ve saklanmaktadır. Sitenin kullanılması, belirtilen bilgilerin toplanması, işlenmesi ve saklanması konusunda kullanıcının Turcosa Analitik’e izin verdiği anlamına gelir.

8. Kişisel Veriler:

Kullanıcıların TURCOSA’ya sunduğu/kaydettiği veya Turcosa Analitik tarafından bu Kullanım Koşulları’na uygun olarak otomatik olarak ya da çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verileri, yürürlükteki hukuka tabi olacaktır. Bu bilgiler TURCOSA’ya erişimin sağlanması, üye girişi, hizmetlerin genel kullanımı hakkında müşterilerimizi bilgilendirmek, müşterilerimize destek sağlamak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi iyileştirip geliştirmek, Site güvenliğinin temin edilmesi, kullanıcı alışkanlık, beğeni ve tercihlerinin analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru yapılması gibi amaçlar veya üye’nin açık rızasının alındığı sair amaçlarla, mevzuata ve Kişisel Veri Politikası’na uygun olarak kullanılabilir, işlenebilir, saklanabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla bu amaçlar doğrultusunda paylaşılabilir ve Turcosa Analitik’in faaliyet alanıyla ilgili olarak reklam, pazarlama, bildirim ve benzeri faaliyetler kapsamında kullanılabilir. Turcosa Analitik bu kapsamda, site aktivite bilgilerinden, erişim araçları ve tarayıcı bilgilerinden de yararlanma hakkına sahiptir.

Kullanıcıların, Site üzerinden diğer üye ve/veya kullanıcıların kişisel verilerini toplaması, kaydetmesi, işlemesi veya Site veri tabanını kullanması, kopyalaması, çoğaltması yasaktır.

Kullanıcılar, Kişisel Veriler ve verilerinin işlenmesine ilişkin hakları ile ilgili ayrıntılı bilgiye Turcosa Analitik’te yayınlanan Aydınlatma Metni ve Kişisel Veri Politikası’ndan ulaşabilirler.

9. Site Politikaları:

a) Suç Konusu Fiiller: Kullanıcılar, i) gerek uluslararası alanda gerekse yerel mevzuat kapsamında suç olan ii) Avrupa Birliği’nin ilgili tüzük ve direktiflerine aykırı hiçbir davranışta bulunmamakla yükümlüdürler.

b) Yasak Davranışlar: Kullanıcılar, site sunucusuna belirli bir zaman diliminde, bir insanın gönderme kapasitesinin üstünde daha çok mesaj gönderen yazılımları çalıştırmamayı ve kullanmamayı kabul ve taahhüt etmişlerdir.

10. Sona Erme: Kullanıcı, ayrı bir sözleşmede ya da site içeriğinde düzenleme olmadığı sürece, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, Sitenin kullanımına ve varsa üyeliğine son verebilir. Sitede öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur. Turcosa Analitik de; (i) kullanıcının burada yazılı ya da Turcosa Analitik tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) kullanıcının yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) mevzuat veya idari düzenleyici kuruluşların kararları uyarınca (iv) yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak siteye erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (v) Turcosa Analitik’in takdirine bağlı olarak site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir.

11. Kayıtlar: Sitenin kullanımından doğabilecek itilaflarda Turcosa Analitik’in defter ve iletişim kayıtları dahil her türlü elektronik ve ticari kayıtlarıyla Turcosa Analitik tarafından kullanıcılara yapılan e-posta, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

12. Dil: Web Sitesi, “Kullanım Koşulları” ve “Gizlilik ve Güvenlik Koşulları”nın Türkçe ve yabancı dildeki versiyonları arasında bir uyumsuzluk olduğu takdirde, Türkçe versiyon geçerli kabul edilir.

13. Tebligat Sözleşmesi: Turcosa Analitik tarafından, kullanıcıların, TURCOSA’da yer alan iletişim bilgilerine yapılacak e-posta veya faks tebliğlerinin, geçerli tebligatla aynı hukuki sonuçları doğuracağı kabul edilmiştir.

14. Uygulanacak Hükümler: Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır. Türkiye Cumhuriyeti dışında ikamet eden ve Siteye Türkiye Cumhuriyeti dışından bağlanan Kullanıcılar da, TURCOSA’nın kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının geçerli olduğunu kabul etmekte ve uygulanabilecek diğer tüm ülke düzenlemelerinden doğan haklarından feragat etmektedirler.

15. Temsil ve Garantiler

Bu site kullanıcıların istifadesine olduğu gibi sunulmakta olup, yasalar tarafından izin verilen en geniş şekliyle, yazılı ya da sözlü, özel ya da genel herhangi bir garanti içermemektedir.

Turcosa Analitik, bu sitede yer alan işlev ve içeriğin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber sitenin kendisinin ya da 3. şahıslara ait alt ve üst sitelerin/linklerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez.

Turcosa Analitik, site ve sağlanan içeriğin; tüm beklenti, amaç ve özel ihtiyaçları karşılayacağı, kesintisiz ve yeterli kalitede olacağı yönünde açık ya da zımni bir taahhüt vermemektedir. Turcosa Analitik, site veya site içeriği nedeniyle; kar kaybı gibi sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan, netice zararlarından veya dolaylı zararlardan dolayı üye veya Kullanıcılara karşı hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Turcosa Analitik, önceden haber vermeksizin site yayına kısmen veya tamamen son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, görsel tasarımı ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma veya ücretli hale getirme hakkını saklı tutar.

16. Çocuklar

Yetişkinlerin satın alabileceği ürünleri satmaktayız. Eğer 18 yaşın altındaysanız, Turcosa Analitik Hizmetleri'ni sadece bir ebeveyn veya vasi ile birlikte kullanabilirsiniz.

17. Güncellemeler. Turcosa Analitik Yazılımı'nı (TURCOSA) güncel tutmak için istenilen herhangi bir zamanda ve size önceden bildirimde bulunmadan otomatik veya manuel güncellemeler sunabiliriz.

18. İHRACAT

Ürünlere, Türkiye Cumhuriyetinin ihracat yasa ve yönetmelikleri ile diğer ilgili yerel ihracat yasa ve yönetmelikleri uygulanmaktadır. Bu ihracat yasalarının ana anlaşma çerçevesinde tedarik edilen ürünleri (teknik veriler dahil) ve her tür hizmet sunumu çıktısını kullanım şeklinizi yönettiğini ve tüm bu ihracat yasaları ve yönetmeliklerine (“varsayılan ihracat” ve “varsayılan geriye ihracat” yönetmelikleri de dahil) uygun hareket edeceğinizi kabul etmektesiniz. Hiçbir verinin, bilginin, ürünün ve/veya hizmet sunumlarından kaynaklanan materyalin (veya bunlardan doğrudan doğruya elde edilen ürünlerin) doğrudan veya dolaylı olarak bu yasalar ihlal edilerek ihraç edilmeyeceğini veya nükleer, kimyasal veya biyolojik silahlanma veya füze teknolojisinin gelişmesi de dahil olmak üzere yasalarca yasaklanan herhangi bir amaç doğrultusunda kullanılmayacağını kabul etmektesiniz.

19. BİLDİRİM

Turcosa Analitik Yazılımı (TURCOSA) ile herhangi bir ihtilafınız olması durumunda veya bu Genel Şartlar’ın Tazminat bölümünde belirtildiği gibi bir bildirim göndermek istiyorsanız veya şirketinizin tasfiye olması veya benzer bir başka yasal takibata maruz kalması durumunda ilgili ihtarnameyi yazılı olarak derhal aşağıdaki adrese göndermeniz gerekmektedir:

Melikgazi Mahallesi, Yeni Mahalle Aşık Veysel Bulvarı
No: 67-B Erciyes Teknopark Tekno 5 Binası
2. Kat No:80, 38039, Melikgazi/KAYSERİ
Tel: 0-352-503-0902

20. DEVİR

Ana anlaşma’yı devredemeyeceğiniz gibi programları, entegre yazılımı ve/veya hizmet sunumlarını veya bunlardaki herhangi bir menfaati de herhangi bir birey veya kuruma veremez veya devredemezsiniz.

21.Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Kayseri (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

22.Bilgi ve İletişim: www.turcosa.com.tr web sitesinin kullanım koşullarına ilişkin sorularınız için info@turcosa.com.tr adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sorumlular

Turcosa Analitik
Melikgazi Mahallesi, Yeni Mahalle Aşık Veysel Bulvarı
No: 67-B Erciyes Teknopark Tekno 5 Binası
2. Kat No:80, 38039, Melikgazi/KAYSERİ
Tel: 0-352-503-0902

Bu anlaşmayı imzalarken veya yazılıma üye olarak yukarıdaki koşulları kabul ediyorum ve Turcosa Analitik’in lisans sözleşmelerinin ihlali sonucu yasal işlemlere dahil olmasına neden olan bireylere karşı yasal işlem yapma hakkını saklı tuttuğunu biliyorum.

SON Güncelleme tarihi: 09.08.2019