GİZLİLİK BİLDİRİMİ

 1. Genel: Bu TURCOSA Analitik gizlilik politikası, kişisel bilgilerin TURCOSA Analitik ve bağlı kuruluşları tarafından toplanması, kullanılması, paylaşılması ve işlenmesi hakkında bilgi sağlar. Kişisel bilgi aynı zamanda ' hakkınızdaki bilgiler ' olarak da adlandırılır. TURCOSA yazılımının turcosa.com.tr web siteleri, bilgisayar veya mobil yazılım uygulamalarımız ve bu gizlilik politikasına (toplu olarak siteler olarak adlandırılır) bağlanan sosyal medya sayfalarımız dahil olmak üzere çeşitli TURCOSA Analitik sitelerini ziyaret edenler yada potansiyel müşteriler, tedarikçiler ve temsilcileri web sitelerimizle etkileşime girme/bağlantı kurma olanağına sahiptirler.

  Bu siteleri kullanıyor olmanız, gizlilik ve güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu siteleri kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.

 2. Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının Takibi/Değişiklik: TURCOSA Analitik (“Site Sahibi”), gizlilik politikası herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin değişebilir, örneğin yasal gerekliliklere uymak veya değişen iş gereksinimlerini karşılamak için gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin üçüncü şahıslar ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada güncellenecektir/sunulacaktır. TURCOSAAnalitik gizlilik koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutuğundan, gizlilik ve güvenlik koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu siteye yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım durumlarında, gizlilik ve güvenlik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır.

 3. Açık Sistem: Kullanıcılar; (Kullanıcı tabiri, ziyaretci ve üyeler dahil, web sitesine giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) genelde, internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site Sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.

 4. Kullanıcı Bilgileri: TURCOSA Analitik'in ticari markaları ve ticari takdim şekilleri, TURCOSA Analitik'in olmayan herhangi bir ürün veya hizmetle bağlantılı olarak, müşteriler arasında iltibas yaratması muhtemel TURCOSA Analitik'i lekeleyen veya kötüleyen bir şekilde kullanılamaz. Kullanıcı tarafından Site’ye yerleştirilen/yüklenen, iletilen veya site aracılığıyla gönderilen her türlü içerikten ve kişisel bilgiden (her türlü yazı, doküman, müzik, ilan, reklâm, iletilen görüş ve düşünceler dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ses veya yazı veya hareketli/hareketsiz görüntü içeren her türlü içerik) kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, site’ye ilettikleri/gönderdikleri her türlü bilginin doğruluğunu, güvenilirliğini, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını beyan ve garanti etmiştir. TURCOSA Analitik, kullanıcılar tarafından site’ye konulan, diğer kullanıcılara veya üçüncü şahıslara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği veya mevzuata aykırı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Yasalara aykırı veya zarar verici olan ya da herhangi bir Zararlı Kodu içerme, iletme ya da aktive eden herhangi bir bilgi ya da malzemeyi TURCOSA yazılımına giriş, yükleme, iletme ya da başka şekillerde sunamazsınız.

 5. Kullanıcı Adı ve Şifre: TURCOSA Analitik Hizmetlerini kullanmak için kendi TURCOSA Analitik hesabınıza ihtiyacınız olacaktır ve hesaba giriş yapmış olmanız ve hesabınıza tanımlanmış geçerli bir ödeme yönteminizin olması gerekebilir. Seçili ödeme yönteminiz aracılığıyla ödeme yapılmasında sorun yaşanırsa, hesabınıza tanımlanmış diğer geçerli ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Hesabım sayfası kullanıcının web sitesinde yer alan çeşitli uygulamalardan ve hizmetlerden yararlanabilmesi için hesabım sayfasından kullanıcı tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile erişilebilen üyeye özel sayfayı ifade eder. TURCOSA Analitik bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt sırasında bazı kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir. Üye adı ve şifre, üyeye TURCOSA Analitik tarafından verilir veya üye tarafından oluşturulur. Üye, kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğunu kabul eder ve temin ettiği bilgilerde herhangi bir değişiklik olursa TURCOSA Analitik’e bilgilendirmekten sorumlu olur. Herhangi bir TURCOSA Analitik Hizmeti'ni kullanıyorsanız, hesabınızın ve şifrenizin gizliliğini korumaktan ve bilgisayarınıza ve mobil cihazlarınıza erişimi kısıtlamaktan sorumlu olacaksınız ve uygulanan kanunların izin verdiği ölçüde hesabınız ve şifreniz altında gerçekleşen tüm faaliyetler için sorumluluğu kabul ediyor olacaksınız. Üye, şifresinin başkası tarafından yetkisiz şekilde kullanıldığına veya kullanılabileceğine kanaat getirdiğinde TURCOSA Analitik’e haber vermekle yükümlüdür. Bilgilerinize, turcosa.com.tr’den erişebilirsiniz. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde TURCOSA Analitik ya da 3. şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren üye sorumludur. Üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu üyeye aittir. Üyeler, siteye iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğunu kabul ve garanti etmiş sayılır. Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak TURCOSA Analitik bir sorumluluk kabul etmez.

 6. Bilgilerin Korunması: TURCOSA Analitik, web sitesindeki tüm sayfaların güvenliği için azami gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır.

 7. Üçüncü Kişilere Ait Siteler: Bu sitede, Site Sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir/link/bilgi verilebilir. Örneğin özel veya kamu işletmeleri, üniversiteler, fabrikalar, bankalar ve bakanlıklar gibi kurumlara TURCOSA yazılımı kurulur ve bu kurumlar bünyesinde TURCOSA yazılımı işlem görür. TURCOSA yazılımı bu özel ve kamu kurumlarının bulut sistemlerinde çalışır. Bu süreçlerde kullanıcıların kişisel verileri TURCOSA Analitik tarafından tutulmaz. TURCOSA Analitik erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk 3. kişilere ait sitelerde yazılı koşulara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden veya bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Site Sahibi sorumlu tutulamaz.

 8. Kişisel Veriler

  TURCOSA Analitik’e kişisel verilerinizle ilgili olarak verdiğiniz izin, size hizmet vermek; hizmetlerimizin, üyelerin, üçüncü şahısların tanıtım faaliyetleri; hukuki gereklilikler vb. hallerde kullanma iznini de içermektedir.

  Kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi ifade eder. Sitenin ziyaret edilmesi, kullanılması ya da herhangi bir bölümden yararlanılması için ad, soyad, adres/yaşanılan yer, IP bilgileri, e-posta adresi, telefon numarası vb. kişisel veriler siteye verilmiş, kaydedilmiş olur/olabilir. Kullanıcı, vermiş/açıklamış kaydetmiş olduğu kişisel verilerin Site Sahibine açık olacağını dikkate alarak bu bilgileri açıklamış olduğunu ve siteye açıkladığı, kaydettiği her bilginin, içeriğin Site Sahibine karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, seçmiş olduğu paylaşım seviyesi ile kişisel verilerini ve gönderdiği içeriği diğer kullanıcılarla veya üçüncü kişilerle paylaşmayı seçerse, kaydettiği her bilgi ve içeriğin diğer kullanıcılara ve üçüncü kişilere karşı da gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır.

  Kullanıcıların Site’ye sunduğu/kaydettiği veya Site tarafından bu Kullanım Koşulları’na uygun olarak otomatik olarak ya da çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verileri, yürürlükteki hukuka tabi olacaktır. Bu bilgiler Siteye erişimin sağlanması, üye girişi, hizmetlerin genel kullanımı hakkında müşterilerimizi bilgilendirmek, müşterilerimize destek sağlamak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi iyileştirip geliştirmek, Site güvenliğinin temin edilmesi, kullanıcı alışkanlık, beğeni ve tercihlerinin analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru yapılması gibi amaçlar veya üye’nin açık rızasının alındığı sair amaçlarla, mevzuata ve Kişisel Veri Politikası’na uygun olarak kullanılabilir, işlenebilir, saklanabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla bu amaçlar doğrultusunda paylaşılabilir ve TURCOSA Analitik’in faaliyet alanıyla ilgili olarak reklam, pazarlama, bildirim ve benzeri faaliyetler kapsamında kullanılabilir. TURCOSA Analitik bu kapsamda, site aktivite bilgilerinden, erişim araçları ve tarayıcı bilgilerinden de yararlanma hakkına sahiptir.

  Kullanıcıların, Site üzerinden diğer üye ve/veya kullanıcıların kişisel verilerini toplaması, kaydetmesi, işlemesi veya Site veri tabanını kullanması, kopyalaması, çoğaltması yasaktır.

  Kullanıcılar, Kişisel Veriler ve verilerinin işlenmesine ilişkin hakları ile ilgili ayrıntılı bilgiye Site’de yayınlanan Aydınlatma Metni ve Kişisel Veri Politikası’ndan ulaşabilirler.

  Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Site Sahibi, kullanıcılardan yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir şekilde ve kesinlikle; ırk ve etnik kimlik, dini/siyasi/felsefi düşünce, fiziksel ya da ruhsal sağlık ve özelikler gibi hassas bir bilgi talep etmemektedir. Bu bilgilerin verilmiş, kaydedilmiş veya ifşa edilmiş olmasından dolayı Site Sahibinin bir sorumluluğu yoktur.

  Ticari İletişim: Herhangi bir TURCOSA Analitik hizmeti kullandığınızda veya masaüstünüzden veya mobil cihazınızdan bize e-postalar, SMS'ler veya diğer iletişimler gönderdiğinizde bizimle elektronik olarak iletişim kurmuş olursunuz. Sizinle, örneğin e-posta, SMS, uygulama içi anlık iletişimler gibi çeşitli şekillerde veya internet sayfasında e-posta mesajları veya iletişimler göndererek veya yayınlayarak veya diğer TURCOSA Analitik Hizmetleri aracılığıyla elektronik olarak iletişim kuracağız. Sözleşmesel amaçlı olarak size elektronik olarak temin ettiğimiz tüm sözleşmelerin, bildirimlerin, açıklamaların ve diğer iletişimlerin, uygulanan kanunlar farklı bir iletişim şeklini öngörmediği sürece, söz konusu iletişimlerin yazılı olmasına ilişkin her türlü yasal gerekliliğe uygunluk gösterdiğini kabul etmektesiniz.Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğiniz kabul edilir. Vermiş olduğunuz izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkını her zaman kullanabilirsiniz. Ret talepleri TURCOSA Analitik tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır. Ret yolları, göndericisinin TURCOSA Analitik olduğu elektronik iletilerde gösterilir.

  Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının İhlali: TURCOSA Analitik, gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.

Bilgi ve İletişim: www.turcosa.com.tr web sitesinin gizlilik koşullarına ilişkin sorularınız için info@turcosa.com.tr adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.