Mesafeli Satış Sözleşmesi

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

1. AMAÇ

Bu sözleşmede sağlayıcı/satıcı, TURCOSA Analitik Çözümlemeler Yazılım Teknoloji ve TİC. LTD. ŞTİ. (bundan sonra Turcosa Analitik - www.turcosa.com.tr olarak anılacaktır) ve sözleşmeyi okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini belirten kişi (bundan sonra müşteri/kullanıcı olarak anılacaktır) aşağıda detayları açıklanan Son müşteri/kullanıcı bu hizmet sözleşmesini okuyup, kabul ettikten sonra bu ürünü kullanabilir ve/veya bu hizmetten yararlanabilir. Sadece bu anlaşmada geçen maddelerde belirtilmiş haklara sahiptir. Bu hizmeti ilk defa kullanmadan önce Hizmet Sözleşmesinin tamamını dikkatle okuyunuz. Son müşteri/kullanıcı bu Hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar kabul edilir. Bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır. Bu hükümleri kabul etmemeniz halinde hizmetten yararlanamaz. Bu koşullar dışındaki kullanım halleri telif haklarının ihlali olarak nitelendirilecektir.

Bu hizmetle ilgili tüm fikri ve sınai haklar Turcosa Analitik - www.turcosa.com.tr sitesine aittir.

2. Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

2.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

2.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.turcosa.com.tr’den alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

2.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.turcosa.com.tr sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, tasarımından veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak müşteri sağlayıcı/satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

3. Müşterinin Hak ve Yükümlülükleri

3.1. Müşteri, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

3.2. Müşteri, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

3.3. Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.turcosa.com.tr kullanım koşulları prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4. Ödeme

www.turcosa.com.tr‘de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilere nakit havale ile sipariş imkânları sunulmuştur. Havale ile ödemede müşteri kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

5. Gizlilik

Müşteri tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. Satıcı bu bilgileri sadece idari/yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

6. Veri Güvenliği

Kişilerin Veri Koruma Kanununa göre düzenlenmiş olan Turcosa Analitik’in kişisel verilerin koruma politikalarını okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

7. Cayma Hakkı

Kullanıcı üyelerin satın aldıkları ürünün satış, teslim ve iadesi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Turcosa Analitik - www.turcosa.com.tr tarafından satılan tüm ürünler Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesinin (ğ) bendinde sayılan Cayma Hakkının Kullanılamadığı Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallardan olduğu için ürün satın alındıktan sonra hiçbir şekilde iade söz konusu olamaz.

7. Uygulanacak Hükümler

Kullanım koşullarındaki hükümlerle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda Türk Kanunları uygulanacaktır.